آموزش

حل مشکل عدم اتصال گوشی سامسونگ a50 به وای فای

Galaxy A50  یکی از گوشی های سری A است که از صفحه نمایش ۶٫۲ اینچی HD+ Infinity-V برخوردار است. پردازشگر این دستگاه،  Exynos 7884 می باشد که با رم ۲ گیگابایتی پشتیبانی می شود. دوربین سلفی A50، ۵ مگاپیکسلی و دوربین اصلی آن ۱۳ مگاپیکسلی است. علیرغم آن که این دستگاه عملکرد بسیار خوبی دارد، امکان دارد گاهی در کارکردش اخلال ایجاد شود. در این مطلب به عدم اتصال گوشی سامسونگ A50 به وای فای پرداخته می شود.

حل مشکل عدم اتصال گوشی سامسونگ A50 به وای فای

هرگاه برای تلفن اندرویدی شما مشکلی پیش آمد اول از همه اطمینان حاصل کنید که نرم افزار دستگاه به روزرسانی شده باشد؛ چرا که امکان دارد مشکل حاصله از باگ نرم افزار ناشی شده باشد که با به روزرسانی برطرف شود. اگر به روزرسانی وجود دارد، ابتدا گوشی را به روزرسانی کنید.
بررسی کنید که مشکل عدم شناسایی وای فای توسط گوشی از روتر نباشد. آیا دستگاه های دیگر می توانند به روتر وصل شوند و از اینترنت استفاده کنند؟ آیا روتر طوری تنظیم شده که دستگاه شما را بلاک می کند؟ با گوشی خود به روتر دیگری وصل شوید تا ببینید مشکل از کجاست.
اگر متوجه شدید که مشکل عدم اتصال گوشی سامسونگ A10 به وای فای از روتر نیست، باید به علت یابی در گوشی بپردازید. اولین کاری که باید انجام دهید، ری استارت کردن دستگاه است. برای این کار دکمه های پاور و دکمه ی کم کردن صدا را برای ۴۵ ثانیه فشار دهید و صبر کنید تا دستگاه ری استارت شود.
تنظیمات شبکه ی گوشی را ریست کنید: هرگاه تلفن شما مشکل اتصال به اینترنت داشته باشد، می توانید از این روش استفاده کنید. اما با انجام این کار اتفاقات زیر روی می دهد:
شبکه های وای فای ذخیره شده پاک می شود.
دستگاه های همگام سازی شده با بلوتوث پاک می شوند.
تنظیمات همگام سازی داده ها روشن می شود.
تنظیمات محدود کننده ی اینترنت پاک می شود.
انتخاب شبکه به حالت خودکار درمی آید.
برای ریست کردن تنظیمات شبکه، وارد تنظیمات دستگاه شوید. به پایین منو بروید و بر روی General Management ضربه بزنید. در این منو بر روی  Reset ضربه بزنید. سپس بر روی Reset Network Settings ضربه بزنید. در صفحه ی بعدی، بر روی  RESET SETTINGS ضربه بزنید و تایید کنید.
بخش cache را پاک کنید: گاهی داده های ذخیره شده در گوشی مشکل زا می شوند . برای برطرف کردن این مشکل باید بخش cache را در recovery mode حذف کنید. برای این کار دستگاه را خاموش کنید. دکمه ی کم کردن صدا، دکمه ی Bixby و دکمه ی پاور را فشار دهید و نگه دارید. هنگامی که لوگوی اندروید پدیدار شد، هر سه دکمه را رها کنید. پیام Installing system update برای ۳۰ تا ۶۰ ثانیه نمایش داده می شود. چند بار دکمه ی کم کردن صدا را فشار دهید تا wipe cache partition هایلایت شود. دکمه ی پاور را فشار دهید و آن را انتخاب کنید. مجدداً با دکمه ی کم کردن صدا Yes را هایلایت کنید و با دکمه ی پاور انتخابش کنید. هنگامی که پاک کردن بخش Cache تمام شد،   Reboot system هایلایت می شود. دکمه ی پاور را بفشارید تا ری استارت انجام شود.
فکتوری ریست کنید: اگر با گام های بالا مشکل حل نشد، می بایست گوشی را  ریست فکتوری کنید. ابتدا از داده های گوشی بکاپ بگیرید. تلفن را خاموش کنید. دکمه ی بالا بردن صدا، دکمه ی Bixby و دکمه ی پاور را فشار دهید. هنگامی که لوگوی سبز رنگ اندروید نمایان شد، هر سه دکمه را رها کنید. چند بار دکمه ی کم کردن صدا را فشار دهید تا wipe data / factory reset هایلایت شود. دکمه ی پاور را فشار دهید تا انتخاب شود. با دکمه ی کم کردن صدا Yes را هایلایت کنید و با دکمه ی پاور انتخابش کنید. هنگامی که ریست انجام شد، Reboot system now هایلایت می شود. دکمه ی پاور را فشار دهید تا دستگاه را ریستارت کنید.
اگر مشکل مشکل عدم اتصال گوشی سامسونگ A10 به وای فای همچنان وجود داشت، به احتمال زیاد ایراد از سخت افزار است. در این صورت بهترین کار این است که دستگاه را به یک تعمیرکار متخصص نشان دهید.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *